Yatak

Yatak alırken dikkat edilecekler

Bir gün karar verdik yatak almaya karar verdik. Sonrasında ise yatak seçimi konusu ön plana çıktı. Bu noktada yatak satın alırken muhakkak bir mağazaya gittiğimiz zaman yatakların hepsini denemeliyiz.  Bu aşamada yatak alırken dikkat edilecekler konusu ön plana çıkıyor. Ama bundan öncesinde belirli yaptığımız alışkanlıklar, mesela yıllardır yatılan yaylı sert bir yatak ya da yeni geçilmiş yumuşak bir yatak. Burada kendimizi satış temsilcisi ne çok iyi ifade etmemiz gerekiyor çünkü yataklarda iç malzeme olarak karakter karakter hepsinde farklılıklar gösteriyor. Bunu da yapabilmemiz için kendimizi çok iyi ifade etmeli ve hangi showrooma gidersek gidelim yatakların hepsini birebir denemeliyiz.

Yatak alırken dikkat edilecekler
Yatak alırken dikkat edilecekler konusunun bir hususu da yataklarda kullanılan yay adetleridir. Yay sayısı çok önemlidir, metrekare metrekare kullanılan yay adetleri, üstünde kullanılan sünger malzemeleri, onun üzerinde kullanılan bir tarafı pamuk bir tarafa yün gibi detaylar yatakta çok önemli olabilmektedir. Bunu anlayabilmenin tek yolu yatağa yatacağız ve deneyeceğiz. Yatak seçimi için gerekirse 10-15 dakika yatakta vakit geçireceğiz. Çünkü bunun sebebi nedir ömrümüzün üçte birini yatakta geçirmemizdir. Bunun için çok doğru bir yatak seçimi yapmamız gerekiyor, yatak alırken acele etmemiz gerekiyor.

Omurga hastalığı olanlar nasıl yatak almalıdır?

Yatak alırken dikkat edilmesi gerekenler ve omurga hastalığı olanlar nasıl yatak almalıdır konularında; eğer genç iseniz ayrıca kilonuz da fazla yok ise yarı ortopedik, yarı sert yani vücudunuzu dengeleyen ve birde düzgünleştiren bir yatağı tercih etmek zorundasınız. Yaşlı ve kilolu iseniz veya omuz,göğüs,kalça proporsiyonunuz farklı ise o zaman vücut şeklini alan, vücudun o şekillerini çukurlaşarak emen yataklar almak zorundasınız.

Yatak seçimi yaparken en pahallı yatak en iyi yatak değildir. Pahalı yatak en iyi kalite malzemeden yapılmış olabilir ama sizin fizyonominize uygun veya yatış şeklinize uygun olmayan bir yatak olur . Onun için de şu anda yatak ve yastık seçimini kimse bilmediği için, bunlara da dikkat edilmediği için son derece spekülatif komşudan, ondan bundan, reklamdan etkilenerek alınan fakat büyük bir bedeller ödeyerek alınan fakat çoğu zaman etkin olmayan bir yöntemdir. Bu ne demek yatak seçerken yatış şeklinize göre, vücut şeklinize göre, kilonuza göre en önemli olarakta geleneklerimize göre omurgayı da dengede bir hatta düz tutacak en iyi yatağı seçmek zorundasınız.

Benzer Konular

Sert yatak mı yumuşak yatak mı tercih edilmeli?

Sert yatak mı yumuşak yatak mı tercih edilmeli?

Yatak sert mi yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada herkesin anatomik yapısı çok farklıdır. Burada...

Yatak alırken hangi çeşit yatak tercih edilmeli ?

Yatak alırken hangi çeşit yatak tercih edilmeli ?

Rahat bir uyku uyuyabilmek için doğru yatağı seçmemiz çok önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken en...

Visco mu lateks yatak mı alınmalı?

Visco mu lateks yatak mı alınmalı?

Visco mu lateks yatak arasındaki fark? Yatak alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Visco yataklarda akıllı...

Tam ortopedik mi yarı ortopedik yatak mı almalı ?

Tam ortopedik mi yarı ortopedik yatak mı almalı ?

Tam ortopedik yatak mı yoksa yarı ortopedik yatak mı almalı ? Yatak alırken dikkat etmemiz...

Yatak alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Yatak alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Yatak seçerken nelere dikkat etmeliyiz ? Yatak odamıza yatak alırken dikkat etmemiz gereken en önemli...

Yorum Yazın
Yukarı