Yatak

Uyku için ideal oda sıcaklığı kaç derece olmalıdır?

Kaliteli bir uyku ile güne zinde başlayabilir ve bütün günü en yüksek enerjiniz ile geçirebilirsiniz. Sabaha dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde başlamanız sizin bütün gününüzü etkileyecektir. Çünkü bir güne nasıl başlarsanız o şekilde devam ederseniz. Eğer yorgun başladıysanız bir güne bütün gün yorgun ve enerjiniz az bir şekilde günü devam ettirirsiniz. Dinlenmiş ve huzurlu başladığınız bir gün ise sizin için mükemmel geçecektir. Sahip olduğunuz enerji sizin hayatınız ve sosyal ilişkileriniz için çok önemlidir. Bütün bunlar için gerekli olan en önemli faktör ise güzel ve kaliteli bir uyku uyumaktır.

İdeal oda sıcaklığı

Kaliteli bir uyku için neler yapılmalıdır?

  • Kaliteli bir uyku için yapılması gereken önemli noktalardan biri doğru yatak seçiminde bulunmaktır. Doğru yatak seçimi ile güzel bir uyku uyuyabilirsiniz. Doğru ve iyi bir yatakta uyumak ile eski ve yanlış seçiminde bulunulan bir yatak da uyumak arasında çok fazla farklılıklar vardır. Daha önce paylaşımda bulunduğumu konuya buradan ulaşabilirsiniz: Yatak seçerken nelere dikkat etmeliyiz? 
  • Doğru yatak seçimi kadar doğru yastık seçimi de önemlidir. Sizin için en konforlu şekilde olacak bir yastık seçiminde bulunun.
  • Yatak odasını sadece uyumak için kullanın. Oturmak, televizyon izlemek ya da çalışmak gibi amaçlar ile yatak odanızın kullanımını karıştırmayın.
  • Kaliteli bir uyku için ideal oda sıcaklığı önemlidir. Ne fazla sıcak ne de fazla soğuk olan bir odada uyumayın.

Uyunan odanın ideal sıcaklığı kaç derece olmalıdır?

Kaliteli bir uyku için ideal oda sıcaklığı 14 – 18 derece arasında olmalıdır. Nem oranı ise % 40 – 50 arasında olmalıdır. Bu koşullarda daha rahat uyuyabilirsiniz. Fazla sıcak bir ortam da uyumak isterseniz bu sizin için çok rahatsız edici olacaktır. Terleyerek rahat bir uyku uyuyamazsınız. Aynı şekilde soğuk odada da üşüyebileceğiniz için uyku sorununuz olabilir.

Kategori: Genel

Benzer Konular

Yatak odası takımları ve fiyatları

Yatak odası takımları ve fiyatları

Günümüzde yatak odası takımları keskin hatlardan çıkıp daha dairesel formlara sahip olmaya başlamıştır. Dairesel formlar...

Yatak odası modelleri ve fiyatları

Yatak odası modelleri ve fiyatları

Moda da her geçen yıl bir önceki yıla nazaran değişiklikler görebilmek mümkündür. Bunlardan biri de...

Yastık seçimi nasıl olmalı?

Yastık seçimi nasıl olmalı?

Doğru yastık nasıl seçilir? Günün bütün yorgunluğunu tam anlamıyla ancak uzandığımızda üzerimizden atabiliriz. Ancak bazen...

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı? Yatak odası evin en görkemli yeri olmakla beraber aynı zamanda...

Kaliteli uyku için yapılması gerekenler

Kaliteli uyku için yapılması gerekenler

Uyku nedir? Uyku, canlıların doğal dinlenme biçimine verilen isimdir. Bizler için uyku hayati önem taşımaktadır....

Yorum Yazın
Yukarı